![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 12012214
*
nr 1201 2214
Skulpturer
2 st. Tomtar, keramik, modell äldre. Höjd: 26 - 32
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 september 2018
kl 19:51:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/8 19:29:27
1
100 kr
1/9 17:36:25
2
500 kr
2/9 14:34:17
3
300 kr
2/9 14:34:17
2
350 kr (Budbetjänt)
2/9 14:35:16
3
400 kr
2/9 14:35:16
2
450 kr (Budbetjänt)
3/9 09:26:02
3
500 kr
3/9 09:26:02
2
500 kr (Budbetjänt)
3/9 09:28:25
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: juldekoration juldekorationer julpynt keramik konsthantverk skulptur skulpturer tomtar tomte
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:04
-
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:15
*
Skulpturer
Läs om budbetjänten
nr 1201 2214
Skulpturer
2 st. Tomtar, keramik, modell äldre. Höjd: 26 - 32
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/8 19:29:27 | 1 | 100 kr |
1/9 17:36:25 | 2 | 500 kr |
2/9 14:34:17 | 3 | 300 kr |
2/9 14:34:17 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
2/9 14:35:16 | 3 | 400 kr |
2/9 14:35:16 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
3/9 09:26:02 | 3 | 500 kr |
3/9 09:26:02 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
3/9 09:28:25 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: juldekoration juldekorationer julpynt keramik konsthantverk skulptur skulpturer tomtar tomte
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:04 -
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:15